Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Від томату до відкату

Чи є совість у замовників тендерів?
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Проблема корупційної складової державних закупівель існувала завжди і продовжує залишатися актуальною для небайдужих громадян і досі. Нещодавно в країні запустили систему держзакупівель ProZorro, організатори котрої запевняють, що вивели держзакупівлі на новий, прозорий рівень. Проте недобросовісні чиновники шукають нові способи отримувати власну вигоду за рахунок держзакупівель навіть за умов їх значної прозорості.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Олександр Бродський як один з учасників конкурсних торгів в системі ProZorro відчув на собі «специфічну» конкуренцію конкурсних торгів та став свідком підозрілих перемог сумнівних компаній. На «прозріння» знадобилося небагато часу. До того ж, справа стосується дитячого харчування, а це додає їй резонансу та створює «ореол» важливості.

Чиновники запевняють, що папірці та банківські документи можуть стати гарантом постачання якісної продукції в школи та дитсадки. Підприємець же запевняє, що більшість вимог замовника в умовах тендеру,  просто абсурдні та жодного стосунку до контролю якості продукції не мають, натомість їх основна мета – відсіяти чесних конкурентів задля перемоги завчасно підготованої, «своєї» компанії.

Розробники системи ProZorro запевняють, що розуміють всі можливі ризики щодо справедливої конкуренції в системі електронних закупівель, і аргументують свої слова тим, що без адекватної роботи судів, прокуратури та поліції, перекрити можливі корупційні схеми – нереально.

Часом, все до болі прозаїчно, бо за чиновницьким мірилом, якщо маєш банківську гарантію та папірець-сертифікат – ти цілком хороша кандидатура на роль постачальника продуктів для дитсадків та шкіл. Проте, де ж гарантія, що за ці атрибути не «сплачено» заздалегідь, а продукти, які реалізує компанія дійсно якісні та свіжі? Ми спробували з’ясувати хто і чим годує дітей Святошинського та Дарницького районів Києва.

Розпочавши працювати над темою закупівель продуктів харчування для шкіл та садочків Києва, ми дісталися до керівництва компанії «Гранат», яка впродовж 20 років в буквальному сенсі годує наших дітей. А тепер помилуйтеся: як саме і чим?

За твердженнями директора ТОВ «Гранат», продукти які закупає компанія є якісними, про що свідчать уставні документи постачальників, посвідчення про якість та гігієнічні висновки, проте саму продукцію вони не тестують, ризикуючи отримати «кота у мішку». Отож, папірці та реальний стан речей – дві паралельні реальності. Чим годують дітей, дивіться у сюжеті «Сектора права».

Ми не єдині кого зацікавив славнозвісний «Гранат». Депутат Київської міської ради Володимир Бондаренко у 2015 році детально вивчав компанію і доводить, що продукція, яку вони поставляють до шкіл та дитсадків Святошинського та Дарницького районів Києва не відповідає жодним стандартам. Хіба можливо уявити якість цих харчів, якщо навіть клей ПВА виявився кориснішим? Що думає про цю ситуацію головний санітарний лікар Києва і як протидіяти? Докладніше – у сюжеті.

РЕЗУЛЬТАТ

Ми вивчили історію проведення конкурсних торгів за право постачати продукти харчування в школи та дитсадки, та помітили цікаву деталь: останні роки в майже усіх торгах перемоги одержують компанії з одним і тим же власником, а продукти, які звідти відправляються до школи, не мають належної якості, а подекуди, в них була виявлена кишкова паличка.

«Сектор права» написав заяву щодо виявленої неякісної продукції знайденої у «Гранаті», результатом якої буде перевірка компанії. Процес виходить на вищий рівень. Фінансова інспекція у місті Києві оголосила про рейд Дарницького управління освіти аби перевірити правомірність їх угоди з ТОВ «Гранат». Позитивні зрушення все ж помітні, а ми продовжуємо слідкувати за ходом подій.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
СЕКТОР ПРАВА - Христина Гуцалова про коррупційні риски
СЕКТОР ПРАВА - Олександр Бродський про держзакупівлі в садочках і школах (частина 2)
СЕКТОР ПРАВА - Олександр Бродський про держзакупівлі в садочках і школах (частина 3)
ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 16 - 2,367 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 18 - 2,129 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 20 - 2,100 переглядів