Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Вибір головного архітектора Києва .

Чи є шанс у столиці обійтися без персон з корупційним шлейфом ?
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Декілька місяців тому стало відомо, що в Києві вперше проходить відкрита процедура вибору глави Департаменту містобудування та архітектури КМДА, і вперше громадськість має можливість підключитися до вибору. Спільнота міських ініціатив, проектів і активістів звернулася до мера з відкритим листом щодо необхідності прозорого професійного конкурсу. І він таки відбувся. Однак вже після обрання п’ятірки  фіналістів, стало відомо, що процедура не дотримана, рішення не є легітимним, а четверо з п’яти кандидатів, в минулому причетні до корупційних афер.

Женя Кулеба, член конкурсної комісії з відбору головного архітектора Києва: погляд на ситуацію (відео)

Oksana Velychko , член конкурсної комісії з відбору ‪‎головного архітектора‬ Києва, - альтернативне рішення загостреної ситуації в ході виборів (відео)

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Зарплата у 2792 грн і величезна відповідальність – така пропозиція для головного архітектора Києва. Де гарантія що зважаючи на прозорість цьогорічного конкурсного відбору, посаду обійматиме професіонал без корупційних амбіцій?  

Серед п’ятірки  фіналістів, четверо відзначилися у корупційних скандалах, а їх імена пов’язані з одіозними Януковичем та Черновецьким. Член конкурсної комісії Оксана Величко запевняє, що їм весь час доводилося обирати між професіоналами з туманним минулим та молодими спеціалістами яким, нажаль, бракує досвіду. Та це не єдина перешкода, адже представники громадських організацій стверджують, що й процедура голосування була порушена, а замість оцінки за 12-ти бальною шкалою, кандидати отримували від журі «плюсики». Засідання комісії проходять безрезультатно і постійно переносяться.

Активісти стверджують, щоб вирішити дане питання, потрібно розділити посаду головного архітектора та директора департаменту, бо саме цей факт стримує від участі у конкурсному відборі молодих і талановитих архітекторів. Чого очікувати від чергового засідання комісії та хто, зрештою, отримає бажану посаду? До процесу долучається громадськість і «Сектор права».

На наш погляд - перемога‬. Дієва позиція громадського активу і ЗМІ дала результат. Мер Кличко зупинив конкурс на посаду головного архітектора Києва до встановлення чітких правил. Однак новий етап "архітектурної епопеї продемонстрував, - міська влада при формальному дотриманні процедури все одно всадила в крісло "свою людину".

РЕЗУЛЬТАТ

Вважати перемогою громадянського Києва нове призначення складно, але кияни готові об'єднуватися і реакція на сюжет в мережі свідчить про те, що новий "головний" буде знаходиться під пильною увагою громадськостіМАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Випуск 15 - 2,321 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Випуск 26