Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

CП 2016: ОСББ або ЖКГ?

Що оберуть мешканці багатоквартирних будинків?
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Не зважаючи на той факт, що реформа житлово-комунальної системи вже «відсвяткувала» свій 24-й день народження, а українці стали повноправними власниками своїх квартир, ми все ще звично вважаємо, що гроші на утримання наших будинків повинна давати держава. Чому ми так неохоче сприймаємо ідею про ОСББ, та що насправді криється за цією абревіатурою?

РОЗВИТОК ПОДІЙ

З 1 липня 2016-го року набуває чинності Закон, що чітко регламентує межі «свого» та «спільного», проте, деякі громади все ще не сприймають ідею про ОСББ, аргументуючи це страхом здорожчання комунальних тарифів, непевністю хто цим буде керувати, та й просто стверджуючи, що це невигідно. Однак, як стверджує юрист-консультант з питань ОСББ, ми самі керуємо власним помешканням, вирішуючи хто буде його обслуговувати і як. Також, фахівці рекомендують шукати управлінця серед жителів даного об’єднання, адже як відомо – своя сорочка до тіла ближча. Докладніше – у сюжеті.

До прикладу, В Святошинському районі Києва 963 багатоквартирних будинків, 29 з яких – ОСББ. Однак, у ситуації коли на виділені кошти на ремонти, утримання будинків та прибудинкових територій, здійснюють роботи невідомі компанії, не допускаючи навіть жителів будинку й уникаючи будь-яких питань, постає дилема – хіба власний контроль не кращий за комунальне беззаконня? Не варто вважати, що це актуально лише для старих будинків та «хрущовок», бо іноді мова йде не про витримане часом, а про нові недобудови. Тож, про актуальність та конкретику, дивіться у нашому розслідування.

Заголом, процес створення ОСББ – це спосіб відкинути застарілі уявлення про «нічию» власність та навчитися керувати нею власноруч, а значить – хоч трохи покращити рівень життя. Досліджуючи переваги ОСББ, ми наштовхнулись на ще один комунальний розпил. Невідомо до чиєї кишені надходять виділені на ремонт системи водопостачання 330 тисяч і якими трубами замінюють зношені. Відповідні документи не надаються громаді, що не дає можливлсті створити ОСББ.

РЕЗУЛЬТАТ

Ми будемо допомагати спільноті - розібратись з цією історією і врешті створити ОСББ. Далі буде...

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 17 - 2,342 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 19 - 2,238 переглядів