Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2015: МАФи і мафія

Війна мафії в КМДА з мафією МАФів триває. Що виграють від боротьби Кияни?
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Проблема з МАФами в Києві триває ще з часів Омельченка. І з приходом кожної нової влади це питання лише загострюється. Неконтрольовані потоки готівки привабливі не лише для підприємців і кримінальних елементів, а й для влади. Кіоски, прибрані останніми в одному місці, немов гриби, через певний час, виростають в іншому. При нормі для Києва - 6-7 тисяч, на сьогодні в столиці їх близько 20 тисяч.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

 Згідно з рішенням КМДА №6262, власникам кіосків, встановленим до 31 грудня 2013 року, отримати документи - не проблема, однак за 2014 рік кількість МАФів зросла на 5 тисяч, а демонтовано лише близько 400. За якими критеріями чиновники обирають, які саме малі архітектурні форми підлягають демонтажу?

12 грудня 2014 року, власники МАФів пікетували КМДА з вимогами встановити правила легалізації їхнього бізнесу. До протестувальників вийшов мер. Перекритий Хрещатик, прес-конференції обурених підприємців - новий рівень позиційної війни за МАФи. Представники КП "Благоустрій" - зносять, власники кіосків - ставлять.

Вихід з метро "Героїв Дніпра" в народі отримав назву "Оболонський шанхай". Попри мораторій на встановлення кіосків, у 2014-му році, можна було спостерігати, як там ставлять нові торгівельні точки. Небайдужим киянам такий стан речей не сподобався. Скарг до КМДА назбиралося за декілька тижнів понад 70 штук. 

РЕЗУЛЬТАТ

Начальник служби містобудівного кадастру, Андрій Вавриш - у відставці. Біля станції Льва Толстого, де працювала знімальна група "Сектора права", кіосків майже не залишилось. Однак залишились питання, - коли у ситуації з МАФами усі сторони будуть діяти за законом, а не за "поняттями"?

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 4 - 1,325 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 5 - 1,523 перегляди