Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Охрана для Держклана

Про постанову №937, яка примушує державні підприємства підписувати договори з поліцією охорони.

СУТЬ ПРОБЛЕМИ

11 листопада 2015 року керівництво Кабінету міністрів без погодження з профільними комітетами та міністерствами ухвалює Постанову 937. Вона фактично дає зелене світло на монополізацію охоронного ринку поліцією охорони. Постанова існує всупереч закону про поліцію, кодексам України і викликає ризики створення корупційних кіл. Крім того, існує сумнів, чи є у поліції охорони ліцензія на здійснення своєї діяльності. При цьому, представники МВС вже зараз тиснуть на держкомпанії, погрожуючи позовами в суди та прокуратуру.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Третій місяць поспіль триває судова тяганина. Завдячуючи представникам Кабміну, які навіть не збираються надавати заперечення, розгляд справи по суті не відбувається. 60 охоронних підприємств у складі Української федерації професіоналів безпеки виступають проти Постанови 937. Справа перебуває на розгляді в держрегуляторній службі, питання підняте в антимонопольному комітеті.

Примусове переведення державних підприємств під охорону поліції, скорочення робочих місць та удар по справедливій конкуренції на ринку охоронного бізнесу – це тільки найочевидніші проблеми викликані скандальною постановою. Постає питання, а що, власне, держава має сумніви щодо професійності приватних охоронних фірм, які десятки років якісно захищають життя своїх клієнтів? Експерти юридичної галузі вбачають у цьому спробу створення додаткових корупційних кіл та механізмів переміщення державних коштів від одного розпорядника до іншого. Більш того, Постанова 937 порушує інтереси багатьох охоронних компаній  щодо надання послуг державним підприємствам. Та й з іншого боку, Закон «Про Національну поліцію» не регламентує повноважень поліції охорони щодо співпраці з суб’єктами державної власності. Впродовж 4 місяців які триває судовий розгляд справи, відповідач навмисно затягує процес. Більш детальна інформація – у нашому розслідуванні.

РЕЗУЛЬТАТ

Державна регуляторна служба визнала сумнівність правомірності даної постанови, антимонопольний комітет найближчим часом закінчить власне розслідування. Триває судовий розгляд справи. Ми стежимо за подіями і тримаємо руку на пульсі.

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 17 - 2,342 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 19 - 2,238 переглядів