Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Хто в Рівному господар?

Підприємці і право на приватну власність
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

8 років ПП "Домінус" не може реконструювати власний заклад відпочинку на території центрального парку ім. Шевченка, в Рівному. Підприємцям відключили воду, електроенергію і не допускають на територію. Тим не менше, поруч успішно зводяться нові житлові комплекси і розбудовуються ресторани. Мер міста пропонує власникам хабар, а потім звинувачує їх у наклепі. Чому міська влада діє на власний розсуд, а закон діє однобоко? Чому з приходом до влади у Рівному Хомка, підприємцям «перекрили повітря»? Про це та інше докладніше у нашому сюжеті.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

"Сектор права" долучається до процесу. Міська влада через суд намагається визнати мирову угоду про право на приватну власність, недійсною.  Відбувається штучне затягування процесу. При чому, всі місцеві інстанції ухвалюють рішення виключно на користь мера.

Згідно з архівними документами, територія парку за останні 30 років зменшилася втричі, а у центрі парку – руїна. Охочих «інвестувати» у ролледром на території парку, за словами його директора, багато. Проте, постає питання, чому ж ПП «Домінус» яке запропонувало власним коштом знести будівлю ресторану та розбудувати на його місці роллердром, відмовили? Підприємці запевняють, що мер Хомко начеб то погодився на це, але в дійсності, ще й звинуватив «Домінус» у наклепі та посяганні на честь і гідність. Та й на цьому історія має продовження, адже позов подається від міської ради, а отже і кошти використовують з міського бюджету. Хомко уникає будь-яких коментарів, а його прес-служба та секретарі плутаються у показаннях та версіях щодо «неможливості» потрапити до нього на прийом.

В процесі розслідування ми з’ясували, що парк не єдиний ласий шматок землі у Рівному про що свідчить новий «мажорний» район міста. Землю у таких районах отримати просто – достатньо декількох десятків тисяч доларів, мати родича-чиновника, або, власне бути цим чиновником. Понад 200 земельних ділянок надано у довгострокову оренду, а «орендарі» не гребують спробами перевести ділянки у приватну власність. Такою ж схемою у свій час скористався і сам міський голова Хомко. За Законом, кожен громадянин України має право на безкоштовну ділянку, однак, за словами мера, їх не вистачає навіть для воїнів АТО. Тож, яким чином, оминається Закон, про схеми та корупційні факти, дивіться у продовженні серії розслідувань «Сектора права».

РЕЗУЛЬТАТ

Підприємці виходять на всеукраїнський рівень. Зараз справа розглядається у столичному касаційному суді. Активні рівняни вже проявляють спротив і долучаються до розслідування. Ми продовжуємо моніторити ситуацію.

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 16 - 2,367 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 19 - 2,238 переглядів