Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Чим далі в ліс, тим більше депутатів

Боротьба за Біличанський ліс між громадою та депутатами селища Коцюбинське
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Територія Біличанських лісів має статус Національного парку, але не має чітких меж в натурі. А це, 4500 гектарів землі. На ласий шматок зазіхають депутати Селищної ради. Забудовники із задоволенням побудують на цій території житлові та розважальні комплекси, адже земля оцінюється в мільярди гривень . Селищні депутати проводять не легітимні скликання, надають різні документи про привласнення або рекреацію лісу, не маючи на те законного підґрунтя. Нова селищна голова Коцюбинського – Ольга Матюшина та активісти, намагаються відстояти права лісу і уникнути дерибан.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Проводячи розслідування, з'ясувалося - переважна більшість селищних депутатів – члени партії «Нові Обличчя». Вони в свою чергу налаштовані на дерибан лісу, стверджує голова сільради. Зриваючи постійно сесійні скликання депутати зсилаються на приєднання Коцюбинського до Ірпеня, що означатиме рекреацію лісу. Це автоматично - дерибан території. «Сектор права» звернулися до Держ.ліс агентства. Вони пояснили, що встановити чіткі межі можна. Є план та кадастрова мапа, але в цьому році держава не надала кошти.

 

В ніч з 9 на 10 квітня 2016 року, представники партії «Нові обличчя», захопили сільську раду Коцюбинського. Вони змінили замки та оголосили нового Сільську голову, порушуючи такими діями, усі норми законів. Наступного ранку, активні жителі Коцюбинського зібрались на віче. Тим часом, приміщення селищної ради знаходиться під охороною поліції, а Ольга Матюшина – її законна голова, не покидала будівлю впродовж 2 діб.

На захист Матюшиної стає громада й активісти. Рішення ситуації виходить на рівень Верховної Ради. Нардеп Ольга Червакова ініціює звернення до ВР з постановою про розпуск Коцюбинської селищної ради. Верховна Рада - в кількості 265 осіб без єдиного голосу проти - затверджує рішення.

29 травня відбулося чергове віче у Коцюбинському. За класичною схемою, за годину до сільських зборів, на місці де вони були заплановані -  виникає так званий антимайдан.  Стандартно, Тут і тітушки і  депутати Коцюбинського від "Нових облич».  Навіть одіозний мер ірпіня Карплюк прибув підтримати своїх.  Організатори акції, намагались переконати людей, що верховна рада напевно помилилась у прийнятті рішення розпустити депутатів. 

Співробітники Слідчого управління Національної поліції Київщини продовжують розслідування кримінальних проваджень, відкритих прокуратурою столичної області за фактом підроблення печатки та захоплення селищної ради у смт. Коцюбинське. Громада подає апеляцію на рішення Вищого адміністративного суду України. А в самому селищі проводить виїзну сесію антикор комісія ВР.  

РЕЗУЛЬТАТ

На початку липня в Коцюбинському пройшли вибори в результаті яких громадський актив отримав 10 місць з 26. Громадського мера Ольгу Матюшина суд поновив на посаді. У меров Бучі та Ірпеня які стояли за спробою взяти під контроль Коцюбинське пройшли обшуки.

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 15 - 2,321 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 17 - 2,342 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 20 - 2,100 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Випуск 22 - 800 переглядів