Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Благодійність чи хабар?

Білоцерківський аграрний університет
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Білоцерківський аграрний університет славиться на усю Україну. Однак, проблема у тому, що не знання та вищі матерії прославляють ВНЗ, а низка корупційних скандалів і «благодійних» схем. Незрозумілі добровільно-примусові внески під особистим «кришуванням» ректора чи благодійність та добрі наміри?

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Студентам ВНЗ несила мовчати, адже у країні яка так зосереджено та завзято бореться з корупцією, подібні факти не повинні лишатися без уваги. У 2014 році до депутатів міської ради Білої Церкви звернулися студенти, які написали заяви про добровільно-примусову сплату внесків до благодійного фонду «Університет – майбутнє України». 109 студентських заяв стали підставою для подання депутатського звернення до прокуратури, хоча з моменту його прийняття минуло два роки, жодних дій прокуратура не проводила. Студенти так і продовжують сплачувати «благодійні» внески, а повідомляють їм про це самі викладачі.

Керівництво Білоцерківського аграрного університету запевняє, що усі кошти витрачають на розбудову університету та покращення умов навчання і проживання студентів. Однак, що ж так старанно покращує фонд зважаючи на той факт, що у гуртожитках університету відсутня навіть гаряча вода?

Вирушивши за адресою реєстрації фонду, ми натрапили лише на зачинені двері звичайного приватного будинку, гавкіт собак та не помітили жодних ознак перебування «Університет – майбутнє України» за зазначеною адресою. Що це – чергова афера, добрі наміри чи банальне бажання збагатитися? З’ясовує «Сектор Права».

Ми звернулися до прокуратури Білої Церкви щоб дізнатися за ходом розслідування. Поки вони шукають відповіді на наші запитання, з’ясували що думають про «благодійні» внески у Міністерстві освіти України, та громадськи активисти. 

РЕЗУЛЬТАТ

Відповіді чиновників та силовиків невтішні. З точки зору закону викладачі мають право на реєстрацію ГО та збір коштів. А підтверджувати публічно факти примусу, - студенти не ризикують. У Міністерстві ж схоже зайняли страусину позицію - але найлегше зробити вигляд, що проблеми не існує. Шукати рішення все одно доведеться ...

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 20 - 2,078 переглядів
CЕКТОР ПРАВА - Випуск 22 - 800 переглядів