Контакты:

+38 044 361 52 21
[email protected]
Сделано с вдохновением в
BD8studio.com

СП 2016: Антимайдан під Держгеокадастром

Як відбуваються нові призначення в земельні відомства.
СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Хвиля чергових «прозорих» виборів охопила конкурсний відбір на посаду директора Київського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою. Порушення правил проведення конкурсу, відсутність чітких вимог до кандидатів та надшвидке призначення нового директора. Переможцем обрано Світлану Сілюкову. За умовами відбору, було необхідно викласти у письмовому зверненні власну пропозицію щодо розвитку інституту. Але, новообрана голова вже після своєї перемоги, категорично відмовилась надавати співробітникам закладу цей документ. Як результат – обурення працівників установи.

РОЗВИТОК ПОДІЙ

Співробітники Інституту на чолі з головою профспілки Губарєвим Володимиром Сергійовичем розпочали безстрокову акцію протесту під Держгеокадастром. Нове керівництво не поспішає виплачувати заробітню плату, а градус обурення зростає. Розташувалося наметове містечко акції протесту прямо під будівлею Держгеокадастру. На противагу протестуючим, невідомі розміщують свої намети з такою ж символікою поруч, а безхатьки та волоцюги заповнюють намети. За словами одного з учасників, їх годують, ще й оплачують присутність на мітингу.  Керівництво закладу стверджує, що жодного стосунку до мітингу не має. То чому ж представники Інституту та Кадастру відмовляються від будь-яких коментарів і реагують на журналістів мов таргани на світло, з’ясовував «Сектор права».

Співробітники Інституту землеустрою подають до суду з вимогою усунути з посади новообрану голову Світлану Сілюкову. Головна претензія – колектив Інституту хоче, щоб підприємством керував фахівець, який розуміє його особливості, має певний досвід та авторитет. Основний претендент на звільнене крісло директора – Світлана Процевська.

Аналогічний конкурс ми спостерігали і на посаду головного архітектора Києва. Як виявилося, у збереженні посади за Світланою Сілюковою зацікавлені непересічні особистості. Ми поспілкувалися із заступником голови Профспілок землеупорядників Украіни Андрієм Мартином і мали цікаву розмову з колишнім працівником Держгеокадастру. З його слів: ціна вирішення проблем коливається у межах 5-15 тисяч доларів. До чиєї кишені ведуть грошові потоки і для кого питання щодо обрання «потрібної» людини на дану посаду є надважливим?

Протягом весни працівники Інституту землеустрою намагалися розвинути діалог з керівництвом та врегулювати неоднозначну для обох сторін ситуацію. Але, виявилося, що колектив був лише інструментом боротьби за бажану посаду, гроші та владу.

Витоки конфлікту, за твердженнями співробітників установи, слід шукати у позиції колишнього керівника Інституту – Йосипа Дороша. За їх словами, обіймаючи посаду понад 10 років, пан Дорош вважав себе незамінним та відмовився брати участь у конкурсному відборі. Екс-директор подав позов до суду про визнання протиправним наказу щодо його звільнення та про поновлення його на посаді. Та усі намагання Дороша виявилися марними – суд та апеляцію він програв. Тож, зовні усі протести видаються захистом інтересів трудового колективу, але сумна правда така – мітинги та страйки лише маніпуляції та шляхи для відвертого вимагання грошей від керівництва установи. Так, лідер Профспілки працівників галузі земельних відносин України, один з організаторів акцій протесту під Держгеокадастром, Дмитро Філіпчук був затриманий за отриманням першої частини хабара за сприяння у регулюванні конфлікту.

РЕЗУЛЬТАТ

Отже, псевдо-лідер Профспілок заарештований, керівництво Держгеокадастра гарантувало забезпечення заходів по відкритій роботі з Медіа, і проведення в Інституті ще одного конкурсу за параметрами нового закону про призначення держслужбовців.

ДОКЛАДНІШЕ: 
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 16 - 2,367 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Випуск 18 - 2,150 переглядів
СЕКТОР ПРАВА - Выпуск 21 - 1,333 перегляди